Yazılım Geliştirme

Tarihçe

30 YILDIR GÜZEL İZMİR'İ
TEKNOLOJİ VE BİLİŞİMLE DONATIYORUZ.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ege Üniversitesi’nin, kent bilgi sistemleri proje ve uygulamaları gerçekleştirebilmesi amacıyla 1994 yılında ÜNİBEL Özel Eğitim ve Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adıyla bilişim firması olarak kuruldu.

Şirket, 1998 yılına kadar kent bilgi sistemleri konularında çalışmalarını sürdürmüş, aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarına da bilişim hizmetleri sağlamıştır. Daha sonra, 1998 yılında yapılan değişikliklerle şirket, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kuruluşlarına teknik destek hizmeti sağlayan, Belediye genelinde bilişim projeleri hazırlayan, danışmanlık – müşavirlik hizmetleri yürüten organizasyon yapısına kavuştu.

Misyonumuz

Misyonumuz, bilgi toplumunun gerektirdiği hızlı dönüşüm sürecinde, bilgiye dayalı hizmetlerin etkin ve verimli kullanılabilmesi için işlenmesi, erişilmesi, paylaşılması, doğru ve hızlı kullanım alanı açarak kentlinin sayısal yaşama katılımını kolaylaştıracak projelerin hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürmektir. Bu amaçla, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak e-Belediye ve e-Kent oluşumunu hızlandırmak temel görevimizdir.

Kurumsal

Vizyonumuz

e-devletten başlamak üzere e-belediye hizmetlerinin eksiksiz verilmesi ve bütünleşik ağ yapısı içerisinde kentlinin ihtiyaç duyacak her türlü e-servisin kademeler halinde devreye alınması yönünde gerçekleştirilecek tüm çalışmalara aktif olarak katılmak ve etkin rol alarak proje üretmek ve projeleri hayata geçirmektir.

Kurumsal Yapı

Şirketimizin hissedarı İzbeton A.Ş’dir.

Şirketimiz mali açıdan yeminli mali müşavir ve bağımsız denetçiler tarafından aylık ve yıllık periyodlarda denetlenmektedir.

Şirketimiz Ünibel A.Ş, 28 Mayıs 2021 – 05.596 tarih ve sayılı İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis kararıyla hali hazırdaki faaliyetlerine ücret toplama sistemlerinin sürdürülmesi ve geliştirilmesi işini ekledi.

Ünibel A.Ş, 31.05.2021 tarihinde yeni faaliyet alanıyla birlikte kurum resmi ünvanını İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş olarak yenilendi.

İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi toplu taşım sistemlerinin yanı sıra bağlı kurum ve kuruluşları ile hali hazırda ve olası gerçek ve tüzel kişilerin sunduğu toplu taşım hizmetlerinden; kentimizdeki diğer kamu kuruluşlarının içinde yer alabileceği modern, gelişmeye açık, sürdürülebilir bir ücret toplama sistemi hizmetini vermeye başladı.

Amacımız; İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde oluşturduğumuz bu elektronik ücret toplama altyapısı ile şehir kart uygulamalarının tümüne hizmet edebilecek eksiksiz ücret toplama sistemi ile süreçleri yenileyerek İzmirlilerin ulaşım ve diğer belediye hizmetlerinden yararlanmalarını kolaylaştırmaktır.

Şirketimizin yeni görev alanını kapsayan finansal hizmetlerin iş yapısına uyumlu elektronik ücret toplama sistemleri ile yazılım ve mobil yazılımlar konusunda iş ortaklarımıza destek verilmektedir.

İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş hizmetlerini Yazılım Müdürlüğü; Sistem Müdürlüğü, Kartlar Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü, Finans Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü; İdari İşler ve Satınalma Müdürlüğü birimleriyle sürdürmektedir.

İzmir toplu ulaşımı olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, akıllı tuvaletlerin hizmet bedelleri için "İzmirim" kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Şirketimiz bünyesinde bu hizmetlerin kullanımına yönelik çalışmalar; Konak bulunan yönetim merkezi Kartlar Müdürlüğü ile çevirimçi başvuruları kabul ederek basılı kartları teslim eden Konak’taki diğer kart başvuru bürosunun yanı sıra kart başvuru ve destek hizmetleri; Fahrettin Altay ve Bornova Aktarma Merkezleri, Üçyol Betonyol Girişi, Bostanlı İskele’de bulunan toplam altı hizmet bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.